SU - Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu

SU

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SU w naszej szkole został powołany do życia wraz z powstaniem Gimnazjum nr 1 w Łowiczu. Działalność SU widać było nie tylko w budynku szkoły, ale również poza nim. Samorząd współpracuje z instytucjami na terenie Łowicza i okolicy.
  Samorząd Uczniowski to grupa uczniów, która pragnie wpływać na to, co dzieje się w szkole.
Są energiczni, chętni do pracy, potrafią współdziałać ze sobą. Reprezentują oni społeczność klasy i szkoły w kontaktach z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Samorząd Uczniowski organizuje w szkole różne akcje i imprezy rozrywkowe.
Zarząd SU wybierają uczniowie wszystkich klas w wyborach powszechnych tajnych i demokratycznych na początku każdego roku szkolnego.
Praca w Samorządzie Uczniowskim przynosi uczniom wiele satysfakcji. Mogą poczuć własną wartość, mają możliwość sprawdzenia siebie, poznają swoje prawa i uczą się ich bronić, rozwijają swoje zainteresowania i stają się osobami twórczymi.
Uczniowie, którzy już w szkole nauczą się cenić i szanować zasady demokracji, jako dorośli będą dobrymi obywatelami, a doświadczenia wyniesione z pracy w Samorządzie Uczniowskim pozwolą im w przyszłości świadomie uczestniczyć w życiu społecznym, w wyborach, współdziałaniu w pracy i środowisku lokalnym.

Przewodnicząca:              Wiktoria Gajda
Z-cy przewodniczącej:   Julia Demidowicz
                                             Agata Dąbrowska
            Członkowie:          Jeremi Kowalski
                                             Kinga Szachogłuchowicz
                                             Agata Blus
                                             Maja Demidowicz
                                             Piotr Kosiorek
                                             Agata Wawrzyńska

Opiekunkami SU w bieżącym roku szkolnym zostały p. Renata Wójcik, p. Ewelina Jezierska I P. Marta Cebula-Pawlak.

Najważniejsze propozycje z planu pracy samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2016/17:
- Opracowanie planu Samorządu Uczniowskiego
ustalenie harmonogramu zadań  i określenie terminów ich realizacji
- obchody Dnia Edukacji Narodowej
- zagospodarowanie tablicy SU
- „Szczęśliwy numerek”
Halloween w naszej szkole
- Andrzejki w naszej szkole
- Akcja charytatywna „Podaruj uśmiech innym”
„Kolorowy dzień” w naszej szkole
- przygotowanie kącika, w którym będą śpiewane lub puszczane polskie kolędy
- konkurs na najlepiej udekorowaną świątecznie klasę