list do Rodziców - 2013/14 - Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu

jest częścią teraźniejszości”
        (Tadeusz Kotarbiński)

Szanowni Państwo,

Za nami kolejny rok wytężonej pracy, przezwyciężania problemów, ale też radości z osiągania sukcesów. Wszyscy z wielką starannością realizowaliśmy swoje zadania.
  Nauczyciele odkrywali zdolności uczniów, motywowali ich do podejmowania działań i wytężonej pracy, aby byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań jakie niesie współczesny świat. Również Państwo z zaangażowaniem udzielali swoim dzieciom wsparcia w procesie nauczania i wychowania.
 W ciągu bieżącego roku szkolnego podjęto wiele działań, aby wzbogacić materialną bazę szkoły, a tym samym umożliwić uczniom lepsze warunki pracy:

- przeprowadzono generalny remont sali gimnastycznej,
- zostały pomalowane 3 klasopracownie,
- został utworzony gabinet terapii indywidualnej.

Zorganizowaliśmy również wiele imprez, które wykazały, że możemy się wspólnie uczyć i dobrze bawić poprzez aktywne w nich uczestnictwo, doświadczanie pozytywnych emocji i radości z bycia razem:

- rajd rowerowy na przywitanie wiosny,
- Katyń… ocalić od zapomnienia,
- światowy Dzień Kombatanta,
- montaż słowno-muzyczny „Legenda o drzewie”,
- Wieczór Papieski,
- Konstytucja 3 Maja,
- „Parada czytelników”,
- uroczystość patriotyczna „Przeszłość łączy pokolenia”,
- dzień kolęd w języku obcym i jeszcze wiele innych.

Zorganizowaliśmy bardzo wiele konkursów wewnątrzszkolnych oraz wycieczek, w których uczniowie chętnie wzięli udział.
 O wszystkich naszych podjętych działaniach i o naszych zwycięstwach dowiecie się Państwo z naszej strony internetowej www.gim1lowicz.pl
  Są Państwo szczególną częścią społeczności szkolnej, która ma ogromny wpływ na życie naszego gimnazjum. Odnoszę się z wielkim uznaniem dla Państwa dotychczasowych działań.

Dziękuję za podejmowany trud współpracy. Razem możemy więcej.