2015/2016 - Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu

Idź do spisu treści

Menu główne:

2015/2016

Z historii szkoły
 

1  2  3

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 

Odlotowy samolot

22.06.2016 r.    

   W ostatnim tygodniu nauki klasa 1c wraz z wychowawcą p. K. Milczarek oraz we współpracy p. A. Grzywacz i pana W. Kreta zorganizowała dla wszystkich chętnych konkurs na NAJBARDZIEJ ODLOTOWY SAMOLOT Z PAPIERU. Konkurs odbył się najpierw na korytarzu na parterze, gdzie uczniowie składali swoje modele i gdzie mogli podjąć pierwsze próby lotów, zaś główna część odbyła się na sali gimnastycznej, na której mierzone były długości lotów zrobionych samolotów. Z grupy trzynastu uczestników zwycięzcą okazał się samolot Adriana Furmańczyka, który przeleciał 15,80 m, drugie miejsce zdobył Michał Kamiński z wynikiem 13,60 m, zaś trzecie Wiktoria Fabijańska z wynikiem 13,40 m.
Nagrodę specjalną za najbardziej atrakcyjny samolot, zwany kotolotem komisja konkursowa przyznała Oli Kołaczek.

Miejskie podsumowanie roku szkolnego 2015/2016

21.06.2016 r.    

   We wtorek 21.06.2016 r. odbyło się miejskie podsumowanie roku szkolnego 2015/16. Najlepsi uczniowie z łowickich szkół zostali nagrodzeni za całoroczną pracę. Nagrody wręczano w 3 kategoriach: dla dwóch uczniów z każdej szkoły z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem, dla osobowości szkoły i najlepszego sportowca. Oprócz nagród rzeczowych (dyplomów, książek i statuetek) wszyscy uhonorowani uczniowie w dniach 22-23 czerwca wybiorą się na wycieczkę szlakiem Henryka Sienkiewicza, na trasie Łowicz-Oblęgorek-Kielce-Łowicz. Z naszej szkoły w kategorii uczeń z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem zostały nagrodzene: Katarzyna Śmigielska i Aleksandra Bińczak. W kategorii najlepszy sportowiec nagrodę otrzymał Patryk Pająk, a osobowością szkoły została w br roku Wiktoria Łakomow. Życzymy i innym uczniom takich wspaniałych ocen i sukcesów, a nagrodzonym gratulujemy! Wyróżnienia z rąk burmistrza Krzysztofa Jana Kalińskiego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Henryka Zasępy powędrowały także na ręce dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli.

Spacer po Łowiczu

17.06.2016 r.    

   Dla uczczenia zbliżającego się końca roku szkolnego uczniowie klas:  I A, I C i III A postanowili spędzić kilka chwil w innych niż sala lekcyjna okolicznościach. 17.06.2016 r. młodzież wraz z opiekunami wybrała się na spacer po Łowiczu, w czasie którego przewodnik – p. Jacek Rybus – opowiadał uczniom o historii naszego miasta. Zwiedzanie zakończono na wieży bazyliki. Jak tam było – możecie zobaczyć na zdjęciach…
  Ten miły dzień gimnazjaliści urozmaicili sobie seansem filmowym i poczęstunkiem w jednej z pizzerii.
  To był wspaniały wypoczynek po trudach wielomiesięcznej nauki!!!

Konkurs chemiczny - czytaj całość
10.06.2016 r.

Konkurs matematyczny

09.06.2016 r.    

  W dniu 9 czerwca w naszej szkole, w związku z akcją Narodowego Czytania, które odbędzie się 2 września br., miała miejsce pierwsza edycja konkursu matematycznego, na której uczniowie sprawdzali swoje umiejętności czytania zapisów w systemie rzymskim. Wzięło w niej udział 36 uczniów z całej szkoły. Zwycięzcami na poszczególnych poziomach zostali:
z klas trzecich Wiktoria Łakomow z kl.3 a
z klas drugich Kacper Dałek z kl.2 a
z klas pierwszych Jan Pietrych z kl.1 c.

 VI Dzień Matematyki w Gimnazjum nr 1

07.06.2016 r.    

    Dzień Matematyki, który odbył się 07.06.2016 r., wpisał się już na stałe do kalendarza imprez w naszej szkole. Niezmiennie od 6 lat, gimnazjaliści rywalizują w następujących konkurencjach: uczniowie klas I walczą o miano Najlepszego Rachmistrza, uczniowie klas II wykonują model szkieletowy dwudziestościanu foremnego, natomiast trzecioklasiści biorą udział w konkursie wzorowanym na znanym teleturnieju „Jeden z Dziesięciu”, w którym jedyną obowiązującą kategorią jest MATEMATYKA.
Oto wyniki poszczególnych konkurencji:
  • Najlepszy Rachmistrz:
I miejsce - Jakub Krejner, kl.I a
II miejsce - Jan Pietrych, kl. I c
III miejsce – Piotr Kret, kl. I a
  • Wykonanie modelu dwudziestościanu foremnego:
I miejsce – klasa IIb w składzie: Weronika Sękalska, Ewa Pisarkiewicz,
Klaudia Fudała, Agnieszka Grzyb
II miejsce – klasa II c w składzie: Weronika Fryczkie, Agata
Dąbrowska, Dominik Salkowski, Kamil Lus
III miejsce – klasa II a w składzie: Jeremi Kowalski, Kacper Dałek, Julia Demidowicz, Szymon Ziemecki
  • Konkurs „Jeden z Dziesięciu”:
I miejsce – Julia Kamińska, kl.III a
II miejsce – Tomasz Sałuda, kl. III a
III miejsce – Katarzyna Śmigielska, kl.III a
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Tydzień Języka Polskiego

06.06.2016 r.    

      W tym roku szkolnym po raz pierwszy zorganizowany został w naszej szkole Tydzień Języka Polskiego. Z tej okazji panie Dorota Sejdak i Gabriela Drabik zorganizowały szereg konkursów, które pozwoliły uczniom sprawdzić swoją wiedzę w zakresie  poprawnej polszczyzny, znajomości związków frazeologicznych, przysłów, zasad ortografii, tytułów utworów literackich, a także umiejętności czytania ze zrozumieniem na przykładzie „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawie – często zdarzało się kilka drużyn z jednej klasy. W każdym z konkursów brały udział 32 osoby. Zadania konkursowe okazały się atrakcyjne – młodzież z chęcią rozwiązywała kolejne zagadki. Wyniki drużyn z poszczególnych konkursów zostały zsumowane i w ten sposób komisja wyłoniła najlepszych znawców języka polskiego. Oto oni: miejsce III zdobyli: Weronika Adamas, Oliwia Multan i Kacper Salamon z klasy 3 B, miejsce II – Aleksandra Bińczak, Katarzyna Śmigielska i Weronika Sujak z klasy 3 A, zwycięską drużyną okazała się  reprezentacja klasy 1 A w składzie Agata Blus, Dominika Stobiecka i Wiktoria Stobiecka. 
Gratulujemy!!!
     Obchody Tygodnia Języka Polskiego w naszej szkole były bardzo udane. Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkursach, co niezwykle ucieszyło organizatorki. W przyszłym roku szkolnym odbędzie się kolejna edycja święta języka ojczystego, a zatem – do zobaczenia!!!!

 Wycieczka rowerowa kl. 1 c i 3 a

03.06.2016 r.    

              W piątek, ponad 20 osobowa grupa rowerzystów z zamiłowania, pod opieką dwóch swoich wychowawczyń p. Katarzyny Milczarek i p. Gabrieli Drabik oraz trzech opiekunek, którymi były mamy jadących, wyruszyła przez Placencję, Parmę do Polesia, w którym znajduje się znana wszystkim restauracja „pod złotymi łukami”, czyli Mc'Donalds. Niestety od strony lasu nie można było dostać się do środka. Ale my mieliśmy bardzo aktywną i pomysłową mamę, dzięki której jeden z pracowników przyszedł do nas i złożyliśmy zamówienie „przez płot”:). Kiedy zostało już zrealizowane, a czekaliśmy dość długo, wszyscy bardzo zadowoleni i najedzeni wrócili na rowerach przez Zawady i Urbańszczyznę do naszego rodzimego Łowicza. A cudowna pogoda była dopełnieniem naszego zadowolenia.

 Mistrz Słowa

02.06.2016 r.    

              02.06.2016r. w naszym gimnazjum miał miejsce finał czwartej edycji szkolnego konkursu recytatorskiego „Mistrz Słowa”. Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni podczas pierwszego etapu, który odbył się w kwietniu. Spośród 20 zawodników komisja wybrała 5 osób, które w finale zaprezentowały wiersze łowickiej poetki p. Krystyny Kunikowskiej. Pani Krystyna jest członkiem Klubu Seniora „Radość”, z którym nasza szkoła współpracuje od lat, a wiersze poetki wielokrotnie wybrzmiewały podczas licznych wieczorków poetyckich.
 Laureatką konkursu została Laura Przybylska z klasy I b, która zaprezentowała wiersz „Marzenie”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że dbają o piękno słowa!

 Dzień Dziecka

1.06.2016 r.    

  W dniu 1 czerwca w Gimnazjum nr 1 tradycyjnie już obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji zorganizowane zostało ognisko, sponsorowane przez Osiedle Nowe Miasto, którego przewodniczącym jest pan Jacek Maciejak. W ramach poczęstunku uczniowie mogli zjeść pieczone kiełbaski oraz poczęstować się czymś słodkim.
Z okazji Dnia Dziecka Pani Dyrektor Jolanta Urbanek złożyła wszystkim uczniom serdeczne życzenia. 

 Wiktoria Stobiecka otrzymuje wyróżnienie w Miejskim Konkursie Literackim

29.05.2016 r.    

  Wiktoria Stobiecka - uczennica klasy Ia otrzymała wyróżnienie w łowickim  konkursie literackim „Portrety rodzinne” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu w kategorii uczniowie szkół gimnazjalnych. Napisanie pracy o historii rodziny i łączących ją więzach, o wartościach, jakie posiada, zaowocowało pierwszym literackim sukcesem. Nagrodę młodej autorce wręczył Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński 29 maja podczas podsumowania uroczystości Marszu dla Życia i Rodziny.
Wiktoria mogła też przeczytać swoją pracę w okolicznościowej publikacji wydanej przez łowicką bibliotekę, kto wie, może to pierwszy krok do literackiej kariery?

 Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego

27.05.2016 r.    

    W ubiegłą środę, 25 maja 2016 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszego gimnazjum. Konkurs miał charakter dyktanda ortograficznego. O zwycięstwie zadecydować miała jak najmniejsza liczba błędów zarówno ortograficznych jak i interpunkcyjnych. Pierwsze miejsce zajął
Kamil Stankiewicz z klasy 3a, który nie popełnił żadnego błędu. Drugie miejsce przypadło uczennicy klasy 1b - Laurze Przybylskiej, a trzecie Oktawianowi Sysikowi z klasy 3a. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

"Mam talent"

25.05.2016 r.    

   25 maja w naszej szkole odbyła się druga edycja szkolnego konkursu „Mam talent”. Konkurs zapoczątkowany rok temu przez Samorząd Uczniowski tak się spodobał, że z pewnością wejdzie na stałe do szkolnego kalendarium. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli występy swoich utalentowanych koleżanek i kolegów. Co ciekawe, swoje umiejętności zaprezentowały również dwie nauczycielki – panie Maryla Białas i Katarzyna Milczarek.
Przekrój zaprezentowanych występów był bardzo szeroki: od śpiewu, przez grę na instrumentach do teatru cieni. Jury po długich obradach uznało, iż na 1 miejsce najbardziej zasłużył zespół w składzie: Julia Demidowicz z klasy 2a, Marcelina Kozakiewicz z klasy 3a, Patrycja Stępień z klasy 1c i Weronika Reczycka z tej samej klasy. Uczennice wykonały utwór Anny Kendrick „When I'm gone' przy akompaniamencie kubków. 2 miejsce zajęły Roksana Bożałek z klasy 1a i Aleksandra Kołaczek z klasy 1b, które zaśpiewały piosenkę Dawida Podsiadło „W dobrą stronę”. Na uznanie zasługuje fakt, iż było to wykonanie bez podkładu muzycznego. 3 miejsce przypadło Darii Brzozowskiej i Oliwii Gwardzińskiej z klasy 1b, które zaśpiewały żywiołowy utwór Sonic „Ideał”. Publiczności najbardziej jednak spodobał się występ Adriana Antosa z klas 1c, który na swoim keyboardzie wykonał 2 utwory: klasyczny Jana Sebastiana Bacha „Toccata i fuga d-moll” oraz nowoczesny Ellie Goulding „Burn”. Nagrodę specjalną otrzymała natomiast pani Katarzyna Milczarek za wykonanie piosenki Anny Wyszkoni „Wiem, że jesteś sam”.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 VII Rajd Rowerowy Szlakiem Książęcym do Nieborowa

21.05.2016 r.    

    W sobotę, 21 maja 2016 roku siedemnastoosobowa grupa uczniów naszego gimnazjum oraz niezawodnych absolwentów pod opieką: pań Iwony Rondoś, Joanny Pietruchy i pana Waldemara Kreta wzięła udział w VII Rajdzie Rowerowym Szlakiem Książęcym do Nieborowa, którego współorganizatorem jest łowicki PTTK.
O godzinie 10.00 wyruszyliśmy ze Starego Rynku i przez: Zielkowice, Arkadię i Mysłaków dojechaliśmy do Nieborowa Szlakiem Książęcym, który na łowickiej mapie rowerowej oznaczony jest kolorem niebieskim.
Nasz wyjazd na trasę poprzedził krótki instruktaż komandora Adama Szymańskiego dotyczący sposobu, w jaki należy zachowywać się na drodze. Z uwagi na bardzo dużą liczbę uczestników (około stu osób) zostaliśmy podzieleni na trzy mniejsze grupy, aby podróżowanie przebiegło sprawnie i bez problemów. Tak też i było i jak zawsze jechaliśmy w dającej komfort czołówce.
W miejscu docelowym - Gospodarstwie Agroturystycznym Stajnia "U Kowala" miała miejsce najważniejsza część rajdu - ognisko i konkurencje sportowe. I tu okazaliśmy się najlepsi. Patrycja Stępień z klasy Ic zajęła I miejsce w rzucie oponą do celu, co dla większości uczestników było nie lada wyzwaniem.
Późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną przez: Dzierzgów, Bobrowniki, Zielkowice do Łowicza. Łącznie pokonaliśmy około 35 km zgodnie z wymogami zdrowego stylu życia i jak zawsze w znakomitej, partnerskiej atmosferze.

 III miejsce  w Powiatowej Gimnazjadzie Szkolnej 
w drużynowej Lekkoatletyce

19.05.2016 r.    

    Uczniowie naszego Gimnazjum zajęli III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Szkolnej w drużynowej Lekkoatletyce. Reprezentowali nas:

100m
Rafał Walasiak – 12.51sek.
Cezary Sobolewski – 12.1sek (pomiar ręczny)
300m
Konrad Podsędek – 46.85sek
Pchnięcie kulą
Grzegorz Czarnota – 10.85m
Kamil Lus – 9.50m
Mateusz Blus – 8.80m
Skok wzwyż
Jakub Pająk – 170cm
Arkadiusz Wójcik – 160cm
Piotr Kret – 155cm
Skok w dal
Patryk Pająk – 5.25m
Michał Łukawski – 4.82m
Krzysztof Osowca – 4.05m

 Zielona szkoła gimnazjalistów na Pomorzu

16.05.2016 r.    

    Dni 10 -13 maja 2016 r. grupa uczniów naszego gimnazjum z klas Ia, Ib, Ic, II a, III a, III c wraz z opiekunami p. Katarzyną Milczarek, p. A. Nawrocką i p. G Chojnacką, spędziła, poznając turystyczne atrakcje i walory przyrodnicze Pomorza, w okolicach Jastrzębiej Góry. Zaczęliśmy od zwiedzania Zamku Krzyżackiego w Malborku. Następnie pojechaliśmy do Sopotu, w którym spacerowaliśmy w słońcu po najdłuższym molo nad Bałtykiem. Na nocleg dotarliśmy do Jastrzębiej Góry, skąd w kolejnych dniach wyruszaliśmy na nasze wyprawy.
    Piękna pogoda sprzyjała podziwianiu walorów krajobrazowych naszego wybrzeża, wypoczynkowi i kąpielom słonecznym na nadmorskiej plaży. Mieliśmy okazję zobaczyć Półwysep Helski ze słynnym fokarium, Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie, obelisk Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze – miejsce najdalej wysunięte na północ naszego kraju. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Gdynię, Westerplatte i Gdańsk z jego urokliwymi kamieniczkami i fontanną Neptuna. Pobyt na Pomorzu umilały nam też gry i zabawy na świeżym powietrzu, dyskoteka oraz pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewanie przy ognisku.

 Nagroda Mileny Szewczyk
 w konkursie "Muzealne spotkania z fotografią"

14.05.2016 r.    

 14 maja 2016 r. w Muzeum w Łowiczu odbyło się rozstrzygnięcie corocznego konkursu „Muzealne Spotkania z Fotografią” pod Honorowym Patronatem Starosty Łowickiego.
Komisja w składzie:
Marzena Kozanecka-Zwierz – Muzeum w Łowiczu;
Katarzyna Słoma – Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej;
Grzegorz Turski – Urząd Miejski w Łowiczu;
Jerzy Borecki – artysta fotografik;
oceniła 62 prace fotograficzne nadesłane przez 21 uczestników.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Nagrody w kategorii gimnazjum trafiły do uczennic Gimnazjum nr 2 w Łowiczu. 
Ponadto komisja przyznała cztery nagrody specjalne. Nagrodę starosty Powiatu Łowickiego otrzymała Justyna Banasiak z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie za zdjęcie „Czasy naszych dziadków”. Nagroda burmistrza Łowicza powędrowała do Zuzanny Placek z Ekonomika za fotografię „Podróże”. Nagroda dyrektor Muzeum trafiła do Weroniki Klimczak (ZSP nr 4) za „Podróże”, a Nagroda dyrektora Muzeum Guzików do Mileny Szewczyk, uczennicy klasy II A za pracę „Guziki Muzeum Guzików w Łowiczu”.

 Czy wiecie jak powstają ikony? Co to jest kierat?
 Gdzie znajduje się pierwszy na świecie spawany most?

13.05.2016 r.    

  My już to wszystko wiemy. I jeszcze o wiele więcej! Dużo ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się dzięki wycieczce, którą zorganizowały dla nas p. Maryla Białas. p. Renata Balik i p. Agata Grzywacz. W dn. 13.05.16 r. - piątek (nie wierzymy w przesądy) odwiedziliśmy GOK w Zdunach, gdzie na spotkaniu z p. Anną Jaszczyńską poznaliśmy zarówno historię, techniki, jak i kanony powstawania ikon. Mogliśmy też podziwiać oryginalne prace autorki, które tworzyły wystawę jej ikonografii.
Wiele atrakcji i uśmiechów dostarczyła nam obecność w Skansenie Muzeum Łowickiego w Maurzycach. Mogliśmy się tam cofnąć w czasie i poczuć, jak żyli kiedyś ludzie na podłowickich wsiach. P. Maryla wraz z grupą śmiałków rzuciła się w „tany” na tamtejszej scenie i chciała nas na stałe zaprząc do kieratów. Ze zdziwieniem i niemałym zaskoczeniem przyjęliśmy informację, że wejdziemy na pierwszy na świecie w całości spawany most. Kto by pomyślał, że tak niedaleko znajduję się gratka techniczna, którą nawet opisano w albumie „Cuda techniki na świecie”?!!!
W promieniach słońca, uśmiechnięci i najedzeni (po odwiedzeniu McDonald's) powróciliśmy do szkoły. W wycieczce wzięli udział uczniowie kl. 3c, 2a, 2b, 3b.

 ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

4.05.2016 r.    

  W dniu 4 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy I b zaprezentowali wiersze i odśpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Tło uroczystości stanowiła prezentacja multimedialna. Organizacją apelu zajął się p. Witold Klajs i wychowawczyni kl. I b p. Gabriela Chojnacka.

 EGZAMINY GIMNAZJALNE

18.04.2016 r.    

  Za nami pierwszy dzień egzaminu. W dniach 18 – 20 kwietnia uczniowie klas trzecich piszą egzamin gimnazjalny. Dziś, w poniedziałek pisali część humanistyczną. O godzinie 9:00 rozpoczął się, trwający 60 minut (lub 80 minut) test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a już dwie godziny później, czyli o 11:00 uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który trwał 90 minut (lub 135 minut).
  Jutro, 19 kwietnia uczniowie przystąpią do części matematyczno-przyrodniczej. O 9:00 napiszą egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a o 11:00 z matematyki. 20 kwietnia, w środę, będą pisać test z nowożytnego języka obcego  na poziomie podstawowym, który rozpocznie się o 9:00, a o godzinie 11:00 na poziomie rozszerzonym. W naszej szkole do egzaminu przystąpi 62 uczniów.
Życzymy pomyślnych egzaminów!

I MIEJSCE IGI CYWIŃSKIEJ
 W V. POWIATOWYM KONKURSIE  GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

15.04.2016 r.    

 W dniu 11 kwietnia w ZSP nr 1 W Łowiczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom V. POWIATOWEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ. Organizatorem konkursu skierowanego do uczniów gimnazjów Powiatu Łowickiego był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu. Na konkurs napłynęły 23 prace z gimnazjów Powiatu Łowickiego. Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu w wersji elektronicznej w dowolnym programie graficznym na temat: "Zawód przyszłości" i wydrukowanie w formacie A3 lub A4. 
Laureatami V. POWIATOWEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ zostali: 
I miejsce – Iga Cywińska - Gimnazjum nr 1 w Łowiczu
II miejsce – Konrad Maciaszek - Gimnazjum nr 3 w Łowiczu 
III miejsce – Julia Fijałkowska – Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach
Wyróżnienia otrzymali: Szymon Kosmowski - Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach 
Eryk Matysek -  Gimnazjum nr 3  w Łowiczu
Grzegorz Basiński -  Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera w Łowiczu 
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz tablety z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu – Krzysztofa Górskiego, Wicestarosty Łowickiego – Grzegorza Boguckiego oraz Dyrektora ZSP Nr 1 – Dariusza Żywickiego. Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplom i pendrive. 
Serdeczne gratulacje!

 II MIEJSCE W POWIATOWEJ GIMAZJADZIE SZKOLNEJ 
W PIŁCE KOSZYKOWEJ 

11.04.2016 r.    

 W dniu 11 kwietnia w hali OSIR nr 2 odbyła się Powiatowa Gimnazjada Szkolna w piłce koszykowej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły zajęły bardzo dobre II miejsce. Szkołę reprezentowały zawodniczki: Wiktoria Fabijańska I c, Weronika Fryczkie I c, Zuzanna Kowalczyk I b, Aleksandra Salkowska I b, Patrycja Stępień I c, Weronika Reczycka I b, Oliwia Hojer I c, Aleksandra Wojciechowska I c.
Gratulujemy!

Sukces naszej „drużyny” z Gimnazjum Nr 1 
w Ogólnopolskim Konkursie „Matematyka na faktach"

11.04.2016 r.    

 W piątek 8.04.2016 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu pod patronatem GWO pt. „Matematyka na faktach”. Zwycięzcami w kategorii gimnazjów zostali uczniowie z klasy Ia: Agata Blus, Wiktoria Stobiecka i Jakub Krejner, którzy pod opieką p. Katarzyny Milczarek przygotowali projekt „Symetria w wycinankach łowickich”. Pracowali nad nim 2 miesiące, a efekty ich pracy można zobaczyć na gazetce na korytarzu szkolnym. Udział w tym projekcie pokazał im, że warto podejmować niecodzienne wyzwania i dodatkowe prace z różnych dziedzin naszego życia.
Gratulujemy zwycięzcom!

 WARSZTATY WOKALNE "HARMONIA" 

10.04.2016 r.    

  W dniach 8-10 kwietnia 2016 r. nasze trzy koleżanki: Weronika Reczycka i Natalia Pyszkiewicz z kl.1c oraz Milena Szewczyk z kl. 2a razem ze swoim opiekunem scholi panią Katarzyną Milczarek oraz 40 innymi uczestnikami, wzięły udział w 11. edycji warsztatów wokalnych „Harmonia” w Skierniewicach.
Pierwszego dnia miały miejsce ćwiczenia z emisji głosu, prowadzone przez wybitnego nauczyciela i solistkę z Filharmonii Narodowej. Następne dwa dni to nauka 13 piosenek, w języku polskim, angielskim a nawet słowackim, pod kierunkiem pana Pawła Wojciechowskiego.
Warsztaty zakończyły się w niedzielne popołudnie koncertem finałowym w kinie Polonez w Skierniewicach. Razem z chórem zaśpiewali soliści: Michał Mielczarek – aktor z Teatru Muzycznego z Łodzi, Karolina Pałasz – solistka z zespołu TGD i Eva Holcinova – solistka ze Słowacji. Instrumentalnie chórowi towarzyszył zespół młodych muzyków Paragraf 22.

"PODWIECZOREK PRZY MIKROFONIE"

06.04.2016 r.    

    6.04.2016 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali członkowie Klubu Seniora Radość wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się Burmistrz Miasta Łowicza p. Krzysztof Jan Kaliński i Przewodniczący Rady Miejskiej p. Henryk Zasępa. Tym razem okazją stało się literacko-muzyczne spotkanie, którego tytuł brzmiał: Podwieczorek przy mikrofonie – Kobieto, puchu marny! Uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką p. Renaty Balik, p. Małgorzaty Nodzak, p. Iwony Rondoś i p. Gabrieli Drabik przygotowali i przedstawili szeroki wachlarz wielkich przebojów ubiegłego wieku, wśród których znalazły się zarówno utwory Jana Kiepury czy trzech słynnych tenorów, jak i nieco lżejsze piosenki z repertuaru m. in. Karin Stanek, Anny Jantar czy Andrzeja Rosiewicza. Występy młodzieży przerywane były gromkimi brawami, a publiczność chętnie włączała się do wspólnego śpiewania. Mamy nadzieję, że spotkanie, które stało się częścią długiej współpracy naszego gimnazjum z Klubem Seniora, nie będzie ostatnim i niedługo znów będziemy mogli wspólnie się bawić. 

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom Szkoły
życzenia zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, 
obfitości na świątecznym stole 
oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie 
składa dyrektor Jolanta Urbanek

"UROCZYSTOŚĆ -  NADZIEJA"

23.03.2016 r.    

 „Jest nadzieja”. Pod takim hasłem w naszej szkole 23 marca odbyła się uroczystość z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Rozpoczęliśmy ją od przedstawienia „Maski”, które zawierało elementy pantomimy. Następnie w atmosferę świąteczną wprowadziły nas utwory poetyckie i prozatorskie przedstawione przez uczennice kl. I a. W dalszej części przedświątecznego spotkania wystąpił nasz szkolny zespół muzyczny pod opieką p. Iwony Rondoś, a także schola kościelna, którą prowadzi p. Katarzyna Milczarek.  Kulminacyjnym punktem uroczystości było zaśpiewanie i zatańczenie hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – piosenki „Błogosławieni miłosierni”. Wspólnie z p. Marylą Białas- katechetką i p. Katarzyną Milczarek, autorkami tej uroczystości, z ogromną radością zatańczyło około 40 uczniów naszego gimnazjum. Było to swoiste świadectwo wiary, młodości i nadziei, którą niesie Wielkanoc.

"Lekcja ekologiczna"

22.03.2016 r.    

 22 marca 2016 r. uczniowie klasy I a i I c  pod opieką nauczycieli Ludmiły Sobieszek i Agnieszki Nawrockiej uczestniczyli w fascynującej lekcji ekologicznej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu. Zajęcia "Ptaki naszych lasów" poprowadziła pani Kinga Nowak, pracownik Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie wysłuchali opowieści o dzięciołach, ptakach śpiewających i drapieżnych występujących w naszej okolicy. Mieli też wyjątkową okazję posłuchania i rozpoznawania charakterystycznych ptasich głosów.

"WIOSENALIA 2016"

21.03.2016 r.    

 21 marca Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Wiosenalia, celem których było świętowanie pierwszego dnia wiosny i twórcze spędzenie dnia wagarowicza. Młodzież wraz z opiekunami przygotowała wiele konkursów integrujących uczniów w zespołach klasowych, aktywnie rywalizujących między sobą. W konkursie na najbardziej odlotową marzannę I miejsce zajęła klasa I a. Najciekawszy strój wiosenny zaprezentowała Ola Kołaczek z klasy I b, jednocześnie zostając Miss Wiosny. W kategorii wiersz, piosenka lub rymowanka o wiośnie zwycięzcami zostali: Daria Brzozowska i Oliwia Gwardzińska z klasy I b oraz Patryk Lewandowski z klasy II a. Uczniowie próbowali także swoich sił w konkurencjach sportowych. Była to okazja do zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy całej społeczności szkolnej.

"Obchody Niedzieli Palmowej"

20.03.2016 r.    

 Papież Jan Paweł II pragnął, aby Niedziela Palmowa była w każdej diecezji świętem ludzi młodych. Nasza szkoła, odpowiadając na ten apel wielkiego papieża i Polaka oraz na zaproszenie ks. bp. Franciszka Dziuby, od kilku już lat bierze udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej. Odbywają się one w naszym mieście na Starym Rynku oraz w Bazylice Katedralnej. Również w tym roku przygotowaliśmy palmę, która wzięła udział w konkursie, otrzymując wyróżnienie proboszcza. Palmę pod opieką p. Maryli Białas-katechetki i p. Renaty Balik przygotowały uczennice kl. I b - Agata Wawrzyńska i Daria Cinciruk, kl. II a - Julia Demidowicz i kl. I c - Aleksandra Wojciechowska. Jak zwykle nie obeszło się bez pomocy naszych panów konserwatorów – p. Wiktora Brzózki i p. Andrzeja Kucharka, którzy zadbali, aby palma była wysoka (7,2 m) oraz stabilna.

"Rajd Szlakiem Powitania Wiosny"

19.03.2016 r.    

  25 – osobowa grupa przedstawicieli Koła Turystyki Rowerowej i Pieszej pod opieką pań: Joanny Pietruchy i Iwony Rondoś reprezentowała nasze gimnazjum w sobotę (19.03) na rajdzie z okazji powitania wiosny. My do Bochenia dotarliśmy trasą pieszą, ale organizatorzy zapewnili również warianty alternatywne: przejażdżkę rowerem, spływ kajakowy albo jazdę konną. Kto wie, co wybierzemy w następnym roku. Spotkaliśmy się w południe na Starym Rynku, tutaj, jeszcze  przed wyruszeniem na trasę rajdu, rozstrzygnięto konkursy na najciekawszą Marzannę oraz na najładniejszy wiosenny strój lub najbardziej pomysłowo udekorowany rower.
Komisji konkursowej najbardziej spodobała się nasza marzanna, przygotowana przez Agatę Dąbrowską i Wiktorię Fabijańską, która otrzymała tytuł Marzanny Roku.
Oficjalnie nadaliśmy jej imię Jagny na cześć wsi łowickiej i Reymontowskch „Chłopów”, niestety później została zatopiona w Bzurze przez aktywnego członka koła - Jeremiego. Wręczono również nagrody indywidualne dla Miss i Mistera Wiosny.
I tu ponownie sukces Miss Wiosny została Weronika Pęśko - uczennica kasy I c.
  W Bocheniu w gospodarstwie pani Marleny Kozy, po przejściu dwunastu kilometrów, zjedliśmy zasłużone kiełbaski.
 Do Łowicza wróciliśmy autokarami. To był naprawdę fajny dzień.

"14.03.2016 r.  -  Dzień Liczby π"

14.03.2016 r.    

   Liczba– zapisywana jako 3,14, zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Dziś liczba π jest najsłynniejszą z wszystkich stałych matematycznych. Jako jedyna liczba ma swoje święto, które obchodzone jest 14 marca.   Z tej okazji po raz trzeci w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Liczby π. Uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w następujących konkursach: wykonanie plakatu przedstawiającego liczbę π, wykonanie modelu liczby π dowolną techniką (był to konkurs pod hasłem „Piękna niewymierna”), rozwiązanie quizu pod tytułem „Dookoła koła”.
Lista laureatów przedstawia się następująco:
Kategoria PLAKAT O LICZBIE π:
I miejsce: Oliwia Hojer i Aleksandra Wojciechowska z kl.I c
II miejsce: Andżelika Szczepanek i Julia Wojda z kl.IIa oraz Wojciech Węglarek z kl. II a
III miejsce: Amelia Dudzińska z kl. I a
 
Kategoria MODEL LICZBY π:
I miejsce: Karolina Łuszczyńska z kl. III a
II miejsce: Oliwia Hojer z kl. Ic oraz Weronika Szymelfenig z kl. I a
III miejsce: Dominik Walczak z kl.IIIc oraz Weronika Sujak z kl. III a
 
Quiz DOOKOŁA KOŁA:
I miejsce: klasa I c
II miejsce: klasa III c
III miejsce: klasa III a
 
Głównym akcentem obchodów był finał, podczas którego uczniowie starali się pobić rekord szkoły w recytacji z pamięci cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Najwięcej cyfr wyrecytowała  Agata Blus z kl. I a (86 cyfr) zajmując tym samym I  miejsce, II miejsce zdobyła Daria Cinciruk z kl.I b (80 cyfr), III miejsce zajął Patryk Lewandowski z kl. II a (46 cyfr). Niestety tegoroczni uczestnicy nie zdołali pobić rekordu szkoły, który wynosi 200 cyfr, a ustanowiony został przez Kasię Śmigielską.
 
Laureaci konkursów nagrodzeni zostali atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Były to: niezwykle przydatne artykuły papiernicze, książki, wśród których były piękne wydawnictwa albumowe, łowickie puzzle, a także artykuły elektroniczne, tj. modne słuchawki oraz pendrive. Wszystkie nagrody rzeczowe były darem od właścicieli łowickich sklepów, którym SERDECZNIE DZIĘKUJEMYJ.
 
 Dzień Liczby π jest okazją do innego spojrzenia na matematykę. Stwarza możliwość do zapoznania się z licznymi ciekawostkami, na które na codziennych lekcjach często nie ma czasu. Jest również okazją do zaprezentowania swoich umiejętności na forum szkoły. Życzymy naszym uczniom, aby entuzjazm, z jakim zawsze przystępują do konkursów nigdy ich nie opuścił, życzymy im również wiele radości z dalszego odkrywania piękna matematyki.    
Katarzyna Milczarek
Agata Grzywacz

1  2  3

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego