2012/2013 - Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu

Idź do spisu treści

Menu główne:

2012/2013

Z historii szkoły
 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/ 2013

28 czerwca 2013 r.
   
28 czerwca 2013 r. w naszym Gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. W części oficjalnej pani Dyrektor Jolanta Urbanek wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Katarzyną Tadeusiak, wręczyły najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Nagrodzeni zostali również uczniowie aktywnie pracujący na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego, a także ci, którym udało się w minionym roku szkolnym uzyskać 100% frekwencję.
  Samorząd uczniowski przedstawił wyniki konkursu na najsympatyczniejszego nauczyciela gimnazjum
została nim pani Joanna Pietrucha, nauczycielka języka polskiego.   
  Niezwykle podniosłą chwilą podczas uroczystości było przekazanie sztandaru. W pięknym ceremoniale uczniowie klas drugich przyjęli sztandar od trzecioklasistów składając uroczyste ślubowanie.
  Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klas trzecich zaprosili wszystkich obecnych do obejrzenia przedstawienia przygotowanego na pożegnanie szkoły. Spektakl pt: „O królu i jego trzech synach” był muzyczną opowieścią o życiu książąt, którzy mieli bardzo trudne, a zarazem odmienne charaktery. Z tego powodu spotykali na swojej drodze życiowej wiele problemów. Sztuka w swoim przesłaniu pokazała, że z przeciwnościami losu zawsze można sobie poradzić, pod warunkiem, że ma się w sobie dużo optymizmu. Doskonała gra młodych aktorów i dowcipne teksty sprawiły, że na widowni co i rusz wybuchały salwy śmiechu. Po zakończeniu spektaklu, pani Renata Balik
reżyser przedstawienia, zebrała zasłużone gratulacje.
  Rozstania bywają trudne, ale są nieuniknione. Żegnamy naszych absolwentów, ale cieszymy się, że udało nam się przeżyć wspólnie wiele pięknych chwil. Życzymy im sukcesów w dalszej nauce i spełnienia wszystkich marzeń. Powracajcie do wspomnień szkolnych z wielkim sentymente
m!

Kiermasz podręczników używanych

15 czerwca 2013  r.

   W dniach 24.06.2013 r. do 27.06.2013 r. w godz. 9.00 - 15.00 odbędzie się kiermasz podręczników używanych w bibliotece szkolnej. Uczniowie ze szkół podstawowych oraz uczniowie naszego gimnazjum będą mogli wybrać i zakupić od starszych kolegów i koleżanek podręczniki używane po atrakcyjnych cenach. Po rozpoczęciu roku szkolnego na początku września w dniach 06.09.2013 r i 09.09.2013 r. odbędzie się ponowny kiermasz podręczników używanych dla uczniów, którzy nie będą mogli skorzystać z zakupu w czerwcu. Zapraszamy!

 

CYRK, TUWIMKI I REWIA LATAWCÓW

14 czerwca 2013 r.
   Kto przybył 14 czerwca 2013 roku do Gimnazjum nr 1 w Łowiczu, mógł być świadkiem niezwykłych wydarzeń. Tego dnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dzieciom z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu pokaz swoich talentów.
  Młodsi koledzy mogli podziwiać występy artystów cyrkowych, a wśród nich żonglerów, magika, treserów psów, utalentowanych rowerzystów, siłaczy czy zaklinacza węży. Do wspólnej zabawy inspirowanej wierszami Juliana Tuwima zaprosili dzieci uczniowie klas trzecich.
   Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również rewia latawców. Spotkanie zakończyły zawody sportowe. Zaproszeni goście bawili się fantastycznie, swoją radością wypełniając po brzegi salę gimnastyczną. Gromkie brawa i głośny śmiech towarzyszyły występom, a liczne nagrody pozostaną z pewnością miłą pamiątką po spotkaniu.

ZA CO KOCHAMY WIERSZE JULIANA TUWIMA

12 czerwca 2013 r.
    W dniu 12 czerwca 2013 r. odbył się konkurs - zabawa poświęcona twórczości Juliana Tuwima, w której uczestniczyli uczniowie klasy I a.
    Konkurs skaładał sie z dwóch konkurencji, pierwsa polegała na znajomości tytułów wierszy Juliana Tuwima. W drugiej zadaniem uczniów była recytacja wiersza J. Tuwima w odpowiedniej interpretacji. Na koniec zabawy uczestnicy odpowiadali na pytanie "Za co kochamy wiersze Juliana Tuwima?". Odpowiedzi były różne, ale przeważały następujące: utwory Juliana Tuwima pozwalają odzyskać dobry humor i zapewniają świetną zabawę podczas lektury. W nagrodę każdy uczeń otrzymał słodki upominek.

Z WIZYTĄ W ODDZIALE PEDIATRII ŁOWICKIEGO SZPITALA

03 czerwca 2013 r.
  3 czerwca 2013 r. z okazji Dnia Dziecka młodzież Gimnazjum nr 1 z nauczycielką Renatą Balik odwiedziła pacjentów oddziału pediatrii łowickiego szpitala. Gimmnazjaliści wręczyli pacjentom upominki, które wykonali własnoręcznie, a także recytowali wiersze Juliana Tuwima takie jak „Dyzio Marzyciel”, „Ptasie plotki”, „Zosia Samosia”, „Murzynek Bambo”.
   
Spotkanie to było kolejną formą współpracy naszej szkoły ze szpitalem miejskim. Wcześniej nasi uczniowie dwukrotnie przekazali prace plastyczne, które zdobią ściany oddziału.
W tym roku
młodzież wykonała zabawki ekologiczne - duszki wykonane z rękawic, papierowe węże, zawieszki w kształtce zwierząt wykonane z wykorzystaniem płyt CD oraz tzw. rolkowce - zabawki wykonane na rolkach po papierze, na których widnieją zwierzęta. Gimnazjaliści nadali im zabawne nazwy np. Liszka Piękniszka, Małpka Riki Tiki, Biedronka Samosia, itp. Mali pacjenci pediatrii będą mogli bawić się zabawkami w szpitalu lub zabrać je do domu.

KONKURS RECYTATORSKI „KOCHAJMY TUWIMA”

31 maja 2013 r.
Ostatniego maja 2013 roku miał miejsce finał konkursu recytatorskiego „Kochajmy Tuwima”. Wzięli w nim udział uczniowie naszego gimnazjum z klas I
III. Zaprezentowali oni wybrane przez siebie wiersze poety zarówno te dla dzieci, jak i nieco poważniejsze. Jury złożone z nauczycieli i przedstawicielki uczniów zdecydowało po burzliwych naradach  o przyznaniu nagród następującym osobom:
Patrycja Matuszewska klasa I b
I miejsce
Weronika Maciejak klasa I b
II miejsce
Daniel Wodzyński klasa III a
III miejsce
Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i chwile refleksji!

Dzień Matematyki

27 maja 2013 r.
    W dniach 24 maja oraz 27 maja 2013 r. miał miejsce w naszej szkole Dzień Matematyki. Do konkursów na trzech etapach zgłosiło się 60 uczniów. Znacznie więcej osób dopingowało swoim kolegom lub ich obserwowało, gdy np. odpowiadali na pytania w konkursie „1 z 10” lub budowali na czas dwudziestościan foremny. Był to konkurs, w którym rywalizowało ze sobą pięć 4-5 osobowych zespołów, składających się z uczniów klas II.
I miejsce zajęła drużyna z klasy 2b w składzie: Piotr Tomala, Michał Wójcik, Dawid Doroba i Damian Klimczyński.
    Poza budową bryły odbył się konkurs z arytmetyki dla uczniów klas I, który wyłonić miał szkolnego liczmana pt. „Najlepszy Liczman Gim1”. W konkursie tym należało dokonać dość skomplikowanych obliczeń na liczbach naturalnych, w wyznaczonym, niedługim czasie. Szkolnym liczmanem została Weronika Maciejak z kl.1b, miejsce II zajęła Daria Jelonek z kl.1a, III
Jakub Brzózka i Kamil Tręboszka z kl.1b.
    Uczniowie klas III rywalizowali w konkursie „1 z 10”, zorganizowanym na wzór telewizyjnego teleturnieju. W tym konkursie liczyła się również wiedza, ale też czas, bo w każdym kolejnym etapie było go coraz mniej na zastanowienie. Zwycięzcą turnieju została Natalia Bura z kl.3b, miejsce II zajął Adrian Krysiak z kl.3c, miejsce III
Albert Surmacz z kl 3a.
    Podczas całego Dnia można było wziąć udział w jeszcze jednym konkursie, który polegał na znalezieniu swojej daty urodzenia w rozwinięciu dziesiętnym liczby niewymiernej pi oraz obejrzeć filmy o tematyce matematycznej np. jak mnożyć graficznie.
    Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a obserwatorzy pytali czy konkursy odbędą się w przyszłym roku. Odpowiadamy więc - BĘDĄ! Już teraz ZAPRASZAMY!

         Wasze nauczycielki matematyki.

Egzamin gimnazjalny

22-24 maja 2013 r.

   W dniach  od 23 do 25 kwietnia 2013 r.(wtorek – czwartek) odbył się egzamin gimnazjalny.

Szóste urodziny Klubu Seniora Radość i Dzień Matki

21 maja 2013 r.
21 maja 2013 r. młodzież Gimnazjum nr 1 występowała w łowickim kinie Fenix.
Młodzież przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Matki połaczony z z szóstymi urodzinami działalności klubu Seniora Radość w Łowiczu. Po występach życzenia składali m.in. burmistrz Krzyszof Kaliński, poseł Cezary Olejniczak, przedstawiciele władz powiatu.

Katyń - "Pamięć nie dała się zgładzić"

15 maja 2013 r.

    15.05.2013 r. mury Gimnazjum nr  1 w Łowiczu były świadkami wyjątkowego spotkania. Tego dnia w szkole miała miejsce niezwykła  uroczystość, na którą przybyli m. in.: Burmistrz Miasta Łowicza Jan Krzysztof Kaliński, proboszcz parafii Świętego Ducha w Łowiczu Władysław Moczarski, przedstawiciele kombatantów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora „Radość”, Rady Rodziców. Uczniowie klas 3B, 2B i 2C pod opieką nauczycieli przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Pamięć nie dała się zgładzić”.
    Przywołali w nim najważniejsze dla naszego kraju karty historii. Motywem przewodnim były jednak wspomnienia o żołnierzach zamordowanych w Katyniu oraz poległych na polu walki w czasie II wojny światowej. Oprócz poruszających wierszy i zaprezentowanych przez szkolny zespół muzyczny pieśni  patriotycznych zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację multimedialną przywołującą trudne chwile polskiej przeszłości.
    Gościem szczególnym była p. Jadwiga Rzetelska
siostrzenica  Stefana Mikorędy zamordowanego w 1940 r. w Charkowie. Podczas uroczystości nie obyło się bez wzruszeń i łez, a wyjątkową atmosferę podkreśliło złożone przez uczniów uroczyste zobowiązanie pamięci. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi przeszli na Błonia, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod zasadzonymi przez nich w zeszłym roku Dębami Ofiar Katynia poświęconymi  podporucznikowi Janowi Bechcickiemu i  porucznikowi Stefanowi  Mikorędzie.

Rok 2013 - rokiem poety Juliana Tuwima

15 marca 2013 r.
    W roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci Juliana Tuwima – zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza "Prośba" w "Kurierze Warszawskim". Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa.
  
Uczniowie Gimnazjum nr 1 także wzięli udział w obchodach roku poety. Jednym z przedsięwzięć były konkursy plastyczne, w których brali udział. Najpiękniejsze plakaty pt. "Życie i twórczość Juliana Tuwima" wykonały: Justyna Piekacz z III a, Weronika Kawka z II a, Julia Gardener z II b, Łucja Godlewska z II b, Natalia Wojda z I b, Patrycja Matuszewska z I b, Weronika Maciejak z I b. W konkursie na wykonanie ilustracji do wybranego wiersza Juliana Tuwima I miejsce zajął Artur Pęśko z III b, II miejsce zajęła Patrycja Wyszogrodzka z III b, III miejsce Aleksandra Bończak z III b.

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1 w Łowiczu

6 lutego 2013 r.
    
06.02.2013 r. o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łowiczu spotkali się rodzice i uczniowie klas szóstych szkół podstawowych, biorąc udział w Dniu Otwartym. W tym roku mogli zobaczyć między innymi prezentację multimedialną i filmy dotyczące bieżącej działalności szkoły, jej historii i tradycji, posłuchać występu zespołu wokalno-instrumentalnego oraz podziwiać wernisaż oryginalnych prac plastycznych uczniów.
    W przemiłej atmosferze Kawiarenki u Henryczka przy kawie i ciastkach zainteresowani rozmawiali z panią dyrektor Jolantą Urbanek, nauczycielami i uczniami gimnazjum, otrzymując odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.
   Duże wrażenie wywarło na odwiedzających spotkanie z rodzicami, których dzieci są obecnie uczniami gimnazjum oraz z absolwentami szkoły.
   Pierwsi podkreślali fakt, że czują się prawdziwymi współgospodarzami, których propozycje mają realny wpływ na rozwój edukacji ich dzieci. Absolwenci będący obecnie świetnie radzącymi sobie uczniami: Liceum Pijarskiego, II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 4. Wspominali, że to właśnie w Gimnazjum nr 1 zdobyli wiadomości, które pozwoliły im dostać się do wymarzonych szkół i klas, a co więcej dzięki życzliwości i wsparciu nauczycieli, na których pomoc mogli zawsze liczyć, ukształtowali się jako ludzie.
   Podsumowując, rodzice stwierdzili jednogłośnie, że szkołę, do której zapisze się dziecko, trzeba najpierw po prostu poznać, a nie kierować się obiegowymi nierzetelnymi opiniami.
   Już Albert Einstein powiedział: "Żyjemy w dziwnym wieku, w którym łatwiej rozbić atom niż zniszczyć przesąd."

Lekcja historii inaczej

10 lutego 2013 r.
    10 lutego 2013 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 w Łowiczu wzięli udział w rajdzie będącym kulminacyjnym punktem łowickich obchodów 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego i upamiętnieniem bitwy, jaką stoczył oddział powstańczy dowodzony przez Władysława Stroynowskiego z wojskami rosyjskimi na terenie Puszczy Bolimowskiej.
    Cel rajdu stanowiło nie tylko przypomnienie ważnych wydarzeń historycznych, których areną była Puszcza Bolimowska, ale również popularyzacja turystyki pieszej i pokazanie walorów przyrodniczych puszczy. Nauczyciele Gimnazjum nr 1 na lekcjach historii starają się cyklicznie uświadamiać młodym ludziom jak ważny wpływ na kształtowanie przyszłości ma przeszłość.
    
Wcześniej, dzięki pomocy sponsorów, uczniowie spędzili wspaniały dzień w sejmie w Warszawie, gdzie byli gośćmi posła Cezarego Olejniczaka. Możliwość porozmawiania z wieloma politykami, uświadomiła im, że nawet w czasach Europy bez granic pokolenie obywateli świata nie powinno zapomnieć, że ojczyzna jest istotnym punktem odniesienia wszystkich działań człowieka.
  Przygotowani do wyprawy wraz z innymi uczestnikami rajdu przejechali autokarem z Łowicza do miejscowości Mogiły, gdzie pod pomnikiem powstańców 1863 r. odprawiona została uroczysta, polowa msza święta. Zobaczyli niezwykłą inscenizację historyczną przygotowaną przez Stowarzyszenie Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej. Jak sami mówią nie da się zapomnieć sceny pożegnania przez rodziny oddziału powstańczego, odbicia młodych Polaków pojmanych w celu wcielenia do carskiej armii a przede wszystkim walki między powstańcami i armią rosyjską.
    Następnie wzięli udział w ognisku nad brzegiem rzeki Rawki. Wzmocnieni wojskową grochówką wyruszyli w trasę, która liczyła około 15 km, podziwiając przepiękne krajobrazowo meandry rzeki.
   Podczas postoju organizatorzy rozstrzygnęli konkursy. I tu niespodzianka: 18-osobowa grupa z Gimnazjum nr 1 otrzymała nagrodę dla najliczniejszej ekipy. Zmęczeni, ale szczęśliwi i zintegrowani, twierdzą jednogłośnie: "Komputer to nie wszystko, będziemy chodzić."
Czy może być lepsza lekcja historii?


 
 

IV edycja imprezy integracyjnej dla uczniów klas szóstych

05 lutego 2013 r.
   
Dnia 5 lutego 2013 roku w naszej szkole odbyła się IV edycja imprezy integracyjnej dla uczniów klas VI szkół podstawowych nr 1 i nr 4. W tym roku motywem przewodnim imprezy było życie codzienne plemion indiańskich i afrykańskich "Afrykańskie plemię Himba kontra Indniańskie plemię Nawaho".
   Dziewczęta i chłopcy z dwóch szkół podstawowych mieli okazję lepiej się poznać i wspólnie bawić w czasie konkurencji sportowych i zmierzyć w zakresie wiedzy o konkurencyjnym plemieniu. Mogli również lepiej zapoznać się z topografią szkoły, uczniami gimnazjum i kadrą pedagogiczną w atmosferze zabawy a nie nauki.
   Panowała wesoła atmosfera,a reprezentacje drużyn zostały nagrodzone słodkościami.
Do zobaczenia za rok!

Jasełka szkolne

21.12.2012 r.
    
Czas przedświąteczny to okres chyba najbardziej ulubiony zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. W naszej szkole, jak co roku można odczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przed rozpoczęciem ferii świątecznych: przepiękna, nastrojowa choinka w głównym holu szkoły, spotkania opłatkowe w klasach z wychowawcami, kolędnicy odwiedzający wszystkich z radosnymi kolędami i szczerymi życzeniami świątecznymi i oczywiście jasełka - wieloletnia tradycja naszej szkoły. Jasełka przygotowywane przez nauczycieli i uczniów są co roku inne i niepowtarzalne. W tym roku uczniowie kl.I b z pomocą p. Maryli Białas, p. Katarzyny Milczarek oraz p. Gabrieli Drabik przedstawili inscenizację pt. "Listy do Światła".
    Przesłaniem tegorocznego spotkania jasełkowego była nadzieja płynąca z narodzenia Jezusa, nawet w sytuacjach dla ludzi beznadziejnych. Spotkanie zakończyło się bardzo oryginalnie - występujący rozrzucili do obecnych listy z tekstami biblijnymi i słowami nadziei płynącej z nauczania Ewangelii. Zaśpiewane przez zespół kolędy i pastorałki dodatkowo wprowadziły wszystkich zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Z wizytą w szpitalu

18.12.2012 r.
    
"Hej Kolęda, kolęda, Chrystus się narodził i z kolędnikami po kolędzie chodził". Pragnąc podzielić się z innymi tą radosną nowiną o Narodzeniu Bożej Dzieciny uczniowie naszej szkoły z kl. III A i III B pod opieką p. dyrektor Jolanty Urbanek i nauczycielki religii Maryli Białas udali się w dn.18.12.2012 r. do Szpitala Miejskiego w Łowiczu.
    Uczniowie przebrani za kolędników odwiedzili chorych 2 oddziałów: dziecięcego i ginekologiczno-położniczego. Przedstawili krótką inscenizację bożonarodzeniową, zaśpiewali kolędy i przekazali skromne świąteczne upominki w postaci zawieszek na drzwi, przygotowane przez uczniów kl. III D wraz z p. Renatą Balik. Spotkanie to było kolejną formą współpracy naszej szkoły ze szpitalem miejskim, wcześniej nasi uczniowie dwukrotnie przekazali prace plastyczne, które zostały zawieszone w wyżej wymienionych oddziałach szpitala.
    Dr Krzysztof Biernacki - ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego miał również dla naszych uczniów miłą niespodziankę. Była to tabliczka z podziękowaniem dla naszej szkoły, umieszczona przy wejściu na oddział, za zorganizowanie akcji "Kochać dziecko", w wyniku której przekazano przepiękne prace plastyczne. Ucieszył nas fakt, że mogliśmy wnieść choć trochę radości i świątecznego nastroju tam, gdzie przebywają osoby chore i cierpiące, przekazując nadzieję płynącą z Bożego Narodzenia.

Projekt edukacyjny

06.12.2012 r.
    Dnia 6 grudnia 2012 r.odbył się finał projektu edukacyjnego, którym było przedstawienie pt. "Król Maciuś I" Janusza Korczaka. 6 grudnia spektakl obejrzeli uczniowie gimnazjum.  7 grudnia wśród widzów znalazły się dzieci z łowickich przedszkoli i zerówek ze szkół podstawowych - nr 1 i nr 4.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

22.11.2012 r.
   Co roku w listopadzie odbywają się w naszym Gimnazjum Dni Języków Obcych. Organizowanych jest wiele konkursów wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz konkursów plastycznych. W tym roku uczniowie mogli wykazać się wiadomościami z geografii, kultury, historii i życia codziennego mieszkańców Wielkiej Brytanii, Irlandii, Walii i Szkocji, biorąc udział w quizie. Czasem nie wystarczyła wiedza, trzeba też było mieć trochę szczęścia w losowaniu pytań. Wszyscy stwierdzili, że był to świetny sposób sprawdzenia wiedzy poprzez zabawę.                      
    Kol
ejną atrakcją Dnia Języków Obcych był konkurs dla uczniów lubiących słuchać piosenek anglojęzycznych. Każdy z uczestników otrzymywał tekst piosenki z lukami. Uczniowie słuchali dwukrotnie piosenki, aby uzupełnić brakujące słowa. Młodzież wzięła również udział w konkursie plastycznym, w którym mogli dowolną techniką przybliżyć sylwetki znanych osób z Niemiec, Austrii lub Szwajcarii. Uczniowie mieli do wyboru tematy: "Słynny pisarz niemiecki", "Znany kompozytor austriacki", "Wybitny sportowiec szwajcarski".

Wieczór poezji

20.11.2012 r.
   20 listopada 2011 r. odbyła się w naszym gimnazjum niezwykła uroczystość -wieczór poezji pań Krystyny Kopeć i Krystyny Kunikowskiej. Inicjatorką i moderatorką spotkania była pani Anna Bieguszewska, gośćmi członkowie Klubu Seniora, Burmistrz Miasta Łowicza pan Krzysztof Jan Kaliński oraz inni przedstawiciele Urzędu Miasta i Łowickiego Ośrodka Kultury: pan Henryk Zasępa, pani Zofia Wielemborek, pan Maciej Malangiewicz. Gospodarzami oczywiście my.
   
Uczniowie klasy IIb: Julia Gardener, Ada Błażejewska, Paulina Walczak, Daniel Markowicz, Adam Sadowski, Dawid Doroba recytowali wiersze łowickich poetek. Podkład muzyczny, który stworzył liryczną atmosferę, był dziełem Michała Wójcika. Perfekcyjną obsługę kelnerską zapewnili uczniowie klasy IIIa, a nad wszystkim jak dobry duch czuwała pani dyrektor Jolanta Urbanek.
    Jeśli wierzyć wychodzącym gościom, nigdzie nie jest tak miło jak u nas.

Wieczór Papieski

17.10.2012 r.
    
Co roku w naszej szkole odbywa się uroczystość związana z osobą Jana Pawła II. Zawsze w październiku, w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Papieskiego gromadzimy się, aby uczestniczyć w "Wieczorze papieskim". 17 października 2012 r. pod hasłem "Jan Paweł II- papież rodziny" uczniowie kl. II b pod opieką katechetki Maryli Białas oraz z pomocą p. Gabrieli Drabik i p. Małgorzaty Gozdowskiej przygotowali inscenizację pt. "Karol z Wadowic". Było to przedstawienie ukazujące życie Karola Wojtyły oraz Jego nauczanie o rodzinie.
    Inscenizację uzupełnił pokaz multimedialny przygotowany przez ucznia kl. II b - Michała Wójcika oraz występ zespołu wokalnego pod opieką p. Iwony Rondoś. Nie zabrakło chwil wzruszeń, gdy występujący zapalali kolejne świece, będące wspomnieniem członków najbliższej rodziny papieża, aż wreszcie ostatniej, która symbolizowała Jego odejście "do domu Ojca".
    Wszyscy wspólnie z zespołem śpiewali ulubioną przez papieża piosenkę "Barka" oraz "Czarna Madonna". Uczniowie naszej szkoły z uwagą i skupieniem obejrzeli przygotowane przedstawienie, wyrażając w ten sposób ogromny szacunek dla Wielkiego Polaka i Wielkiego Papieża.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15.10.2012 r.
    15 pażdziernika
w naszym gimnazjum miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, Pani Jolanta Urbanek, wręczyła nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody za ich pracę. Niespodziankę dla wszystkich przygotowali uczniowie klas III A i III B. Przed zebranymi wystąpili: Justyna Piekacz, Wiktoria Kuśmierczyk, Albert Surmacz, Kamil Miziołek, Anna Panek, Sara Tomczak, Natalia Bura, Małgorzata Czechowska, Aleksandra Bończak i Anna Olędzka.
    W pierwszej części spotkania goście mogli obejrzeć scenki prezentujące rzeczywistość szkolną z przymrużeniem oka. Uczennice Anna Panek i Sara Tomczak wcieliły się w postacie pań woźnych, które surowo (ale żartobliwie) oceniły uczniów i nauczycieli. Ich występ wywołał salwy śmiechu i był gorąco oklaskiwany przez zgromadzonych. W drugiej części uroczystości wszyscy pracownicy naszego gimnazjum zostali uhonorowani przez uczniów tytułami.
    Pani dyrektor otrzymała tytuł: Dictatorus Elegantiare, nauczyciele wychowania fizycznego - Extremus Atleticus, nauczyciele języków - Poeticus Językus, zaś historycy - Imperatorus Galaktikus. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, informatyki i matematycy otrzymali tytuł: Expertus Globus. Pani katechetka oraz nauczyciel plastyki i muzyki zostali nazwani: Magistrae Vade Mecum. Pani bibliotekarce nadano tytuł: Princepsa Exlibrus, pani psycholog i pani pedagog - Magnus Respectus Pravus. Tytuły otrzymali także pracownicy administracji i obsługi:
pani księgowa - Genius Mamonus,
pani sekretarka - Literatus Sekretariatus,
pani intendentka - Lara Perfecta,
pani pielęgniarka - Magicus Medicus,
panie kucharki - Obiadus Smakus,
panie woźne - Pięknus Czystus Myjus,
panowie konserwatorzy - Złotus Rękus.
    Uroczystości towarzyszyły uśmiechy, atmosfera zabawy, ale i chwile wzruszenia. Wszyscy z sympatią wspominają ten wyjątkowy dzień z życia naszej szkoły.

Katyń...ocalić od zapomnienia

13.04.2012 r.
    13 kwietnia 2012 r. w naszym gimnazjum miała miejsce podniosła uroczystość „Katyń… ocalić od zapomnienia”,  zorganizowana ku czci pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje wiosną 1940 r., którą przygotowali uczniowie klasy II b z wychowawcą Renatą Wójcik i panią Marylą Białas.
    Uroczystość rozpoczęła się od montażu słowno-muzycznego, podczas którego uczniowie przypomnieli tragiczną historię sprzed ponad 70 lat., została przedstawiona prezentacja multimedialna, którą przygotowali uczniowie Michał Wójcik i Łukasz Wójcik, a zawierała ona archiwalne zdjęcia przedstawiające tragiczne wydarzenia, sceny z filmu Andrzeja Wajdy „Katyń” oraz piosenki Katyń Jacka Kaczmarskiego, ostatni list Lecha Makowieckiego i Guziki Ewy Demarczyk.
    Po uroczystościach na sali gimnastycznej młodzież ze sztandarem  szkoły oraz zaproszonymi gośćmi przeszła do parku Błonie, gdzie w towarzystwie Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego, który objął swoim honorowym patronatem tę imprezę, złożyła kwiaty, zapaliła znicze pod pomnikiem Pamięci, a następnie posadziła dwa Dęby Pamięci Ofiar Katynia. Pierwszy Dąb został poświęcony porucznikowi Stefanowi Mikorędzie, drugi zaś podporucznikowi Janowi Bechcickiemu.

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego